Pokoje hotelowe

Oferujemy ponad 50 miejsc noclegowych w 26 pokojach jedno, dwu osobowych i apartamentach, posiadamy też pokoje rodzinne. Atrakcyjne ceny, doskonała lokalizacja.

Oferta pokoi hotelowych

Wolne terminy

Szukasz wolnego terminu na wesle, komunie, bankiet czy chrzciny- wypełnij formularz - odpowiemy i podamy wolne terminy.

Przejdź do formularza

Kontakt z nami

 • Adres.
  Ul. Stanisława Branickiego 32
  (dojazd od ul. Radkowskiej)
  26-060 Chęciny
   
  tel. 665-150-944      fax. (+41) 315-11-77
   
 • Napisz do nas.
  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 •    ** Zapraszamy **
   
Zamek królewski

- powstał na przełomie XIII i XIV w. Pierwsza wzmianka historyczna pochodzi z 1306 r. W średniowieczu był jedną z najpotężniejszych twierdz piastowskiej Polski. Przechowywano w nim nawet skarbiec koronny, był również miejscem pierwszych sejmów. Od XVI w. zamek traci swe walory obronne, a w wyniku kilku pożarów traci także swoją świetność. W roku 1610 starosta chęciński Stanisław Branicki odnawia zamek, ale już w okresie potopu szwedzkiego został on ponownie zrujnowany. W 1947 r. zamek został wpisany do rejestru zabytków pierwszej grupy. Wykonano wiele prac konserwatorskich. W latach 2013-2015 przeprowadzono kompleksową rewitalizację zamku i wzgórza zamkowego.

Więcej informacji

Kościół Parafialny p.w. św. Bartłomieja

- został wzniesiony w XIV w. na tarasie skalnym wyciętym w zboczu Góry Zamkowej. Fundatorem najprawdopodobniej był Władysław Łokietek, który budowę rozpoczął ok. 1315 r., a dokończył ją Kazimierz Wielki. Ok. 1350 r. Na przełomie XVI i XVII w. kościół zajmowali kalwini. W I połowie XVII w. po oddaniu go katolikom został ponownie konsekrowany. Wówczas świątynia była rozbudowana i przekształcona na typ halowy. Obecny wygląd nadano mu podczas ostatniej przebudowy w I połowie XVIII w.

Więcej informacji

Klasztor i kościół Franciszkanów

- został ufundowany przez Kazimierza Wielkiego w 1368 r. W roku 1465 uległ zniszczeniu w wyniku pożaru. W latach 1581-1603 kościół przejęli różnowiercy jako zbór. W tym czasie uległ on poważnej dewastacji ? zniszczono szaty i naczynia liturgiczne oraz mury kościoła i klasztoru. Po odzyskaniu obiektu przez franciszkanów rozpoczęto jego odbudowę. Po raz kolejny zniszczeń dokonano w czasie potopu szwedzkiego. Po wielu latach kościół odbudował starosta Stefan Bidziński. W 1817 r. car Aleksander I wypędził zakonników, a w klasztorze utworzył więzienie. W późniejszych latach mieściły się tu zakłady, warsztaty, fabryka obróbki marmuru, a także łaźnia miejska. W latach sześćdziesiątych XX wieku. Obiekt odbudowano i przeznaczono na cele turystyczne. Franciszkanie wrócili do Chęcin w 1991 roku.

Więcej informacji

Klasztor i kościół Bernardynek

- budynek mieszkalny na klasztor przekazał Klaryskom Kacper Fodyga, a starosta Stanisław Bidziński rozbudował go, dokupił ogród i otoczył murem cały teren zakonu. Na początku XVIII w. klasztor uległ dwukrotnie pożarom, zdołano go odbudować dopiero w II połowie XVIII w. W XIX w. połączono budynek klasztoru i kościoła w jeden kompleks. Klaryski przebywały w klasztorze do początku XX w., od 1930 r. klasztor zajmują ss. Bernardynki z Wilna.

Więcej informacji

Synagoga

- w 1638 r. na mocy przywileju Władysława IV został wybudowany dwuizbowy dom modlitwy dla Żydów, którego kubatura odpowiadała wymiarom istniejącej obecnie bóźnicy. Synagoga została zbudowana z ciosów kamiennych i cegły. Nakryta czterospadowym dachem, z oknami ujętymi w kamienne obramienia. We wnętrzu zachował się ołtarz z czarnego marmuru z kartuszem i koroną. Portal do Sali modlitw wykonany jest z marmuru chęcińskiego.

Więcej informacji

Niemczówka

- to budynek murowany w stylu renesansowym w zabudowie szeregowej z obszerną sienią przejazdową. Należała do Walentego i Anny z Niemców ? Wrześniów, została wybudowana w 1570 r. Na parterze znajduje się duża sala z trzyczęściowym oknem z renesansowymi kolumienkami oraz belka stropowa, na której widnieje data 1634 r. i nazwisko burmistrza chęcińskiego Walentego Soboniewskiego. W budynku są piwnice sklepione kolebkowo. Obecnie kamienica jest siedzibą Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej ?Niemczówka?

Więcej informacji

Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni

- budowę rozpoczęto w 1976 r. Obszar 65 ha zajmuje wiele zabytków architektury drewnianej z terenu województwa świętokrzyskiego min. Dwór z Suchedniowa, wiatrak z Grzmucina, zagrody z Radkowic, Sukowa, Bielin.

Więcej informacji

Jaskinia Raj

- to jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce, bogata w niezwykłe kształty stalagmitów i stalaktytów. To tu odkryto pochodzące z epoki paleolitu ślady życia człowieka w Górach Świętokrzyskich. Szacuje się ich wiek na ok. 60 tysięcy lat.

Więcej informacji

 

Warto odwiedzić także:

1. Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim: www.cndavinci.pl

2. Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach: www.eceg.uw.edu.pl

Opis atrakcji opracowano na podstawie przewodnika - Chęciny, spacer po mieście i okolicy.

 

 

Lokalizacja

W celu ułatwienia Państwu zwiedzania naszych atrakcji podajemy dokładne odległości od Gościńca Pod Trzema Basztami do:

Lp

Miejsce

Odległość w km

Czas przejazdu autem

Czas przejścia pieszo

Czas przejazdu rowerem

1.

Ruiny zamku

2,2

7 min.

25 min.

13 min.

2.

Kościół św. Bartłomieja

1,1

3 min.

14 min.

6 min.

3.

Klasztor oo. Franciszkanów

1,9

5 min.

16min.

6 min.

4.

Klasztor ss. Bernardynek

1,4

4 min.

16 min.

6 min.

5.

Niemczówka

1,3

4 min.

16 min.

6 min.

6.

Jaskinia Raj

5,2

7 min.

1 h

19 min.

7.

Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni

6

9 min.

1h 10 min.

20 min.

8.

Zalew w Bolminie

10

15 min.

1h 30 min.

25 min.

9.

Synagoga

1,1

3 min.

11 min.

4 min.

10.

Basen Perła w Nowinach

6,9

8 min.

1h 20 min.

21 min.

11.

ECEG na Rzepce*

2,6

7 min.

32 min.

12 min.

12.

CNLdV w Podzamczu**

4,5

8 min.

1 h

12 min.

*Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej

**Centrum Nauki Leonarda da Vinci